20. februar 2019

Tank gratis el til din elbil

Gratis er godt, og hos HUSET Middelfart er vi vilde med de gratis goder, som vi kan give til alle vores besøgene her i Danmarks største byggeudstilling. Derfor har vi også tilføjet endnu en til listen – nemlig el og strøm til din elbil.

Masser af gratis el og strøm til din elbil

Vi har indgået et samarbejde med Sperto, og fra vores nye ladestation eller ladestander tilbyder vi nu gratis el til din elbil frem til 1. april 2019.

Du finder vores ladestation lige ved hovedindgangen til både vores konferencecenter og vores byggeudstilling. Så kan du besøge vores byggeudstilling ganske gratis, mens du får tanket – eller ladet – din elbil helt op.

Ladestation midt i Danmark
HUSET Middelfart ligger midt i Danmark med cirka to timers kørsel til Aalborg og cirka to timers kørsel til København. Så er du på farten og har brug for at få ladet din bil op, kan du altid slå et smut forbi os.

Det er gratis at benytte vores parkeringsplads, og vi har åbent alle dage fra klokken 10.00-17.00.

Ny pris efter den 1. april
Frem til den 1. april 2019 kan du lade din elbil helt gratis hos HUSET Middelfart, og herefter bliver prisen 3,50 kr. pr. kWh. Alle vores andre gratis goder bliver dog ved med at være gratis.

Så du får stadig gratis parkering, gratis entré i Danmarks største byggeudstilling samt gratis kaffe og gratis byggerådgivning hver søndag.

Vil du have et overblik over ladestationer i Danmark?
Du kan finde os på listen over ladestationer eller ladestandere i Danmark på PlugShare.

 

Kom til ’Søndag i HUSET

Besøger du os om søndagen, inviterer vi til ’Søndag i HUSET’ fra klokken 10.00-17.00, hvor du kan få en gratis kop kaffe, mens du besøger vores 28.000 kvm gratis byggeudstilling – 2.000 kvm indendørs udstilling og 26.000 kvm udendørs udstilling.

Flere af vores udstillere vil som udgangspunkt selv være i HUSET og er altid klar på at svare på spørgsmål eller give et par gode råd. Du kan også booke gratis byggerådgivning af vores ByggeRåd. Vores kyndige og uvildige rådgivere er i HUSET hver søndag fra klokken 10.00-16.00. Du booker din gratis byggerådgivning her på vores hjemmeside.

Læs mere om HUSET Middelfart på BEST OF Fyn

 

Tilbage til oversigten

Følg med på Facebook

Læs også